150.Yıl Kutlamaları ve Toplu Açılış Töreni

Köklü bir tarihe sahip olan İlçemiz tarihin her döneminde önemli yerlere sahip olmuştur.Akdağmadeni Tarihiyle doğal güzellikleriyle insanlarıyla iç Anadolu’nun yükselen yıldızı olmaya devam ediyor. Belediye olarak 1862 yılında kurulan İlçemiz 150. Yılınıda görkemli bir şekilde kutladı. Belediyemizin düzenlemiş olduğu  büyük organizasyon la İlçemiz halkı unutulmaz zamanlar yaşadı. Belediye Başkanımız Sayın Suphi DAŞTAN her zaman için Akdağmadeni halkı her şeyin en iyisine layıktır mantığıyla yapmış olduğu projelere bir yenisini daha ekleyerek Belediyemizin 150. yılını ve toplu açılış törenini çeşitli organizasyonlar la kutladı.

On binlerce kişinin katıldığı çevre il ve ilçelerden katılımında olduğu bu doyumsuz şölene Adalet Bakanımız  Sayın Bekir BOZDAĞ, Yozgat Valisi, Sayın Yozgat Millet Vekilleri  ve çok değerli İl ve İlçe Temsilcileri katıldı. İlk olarak Akdağmadeni Belediyesi Mehter Takımının gösterisiyle başlayan organizasyon daha sonra protokol kouşmalarıyla devam  etti. Protokol Konuşmalarından sonra Dansın Sultanları Grubu  sahneye çıktı ve Stad da bulunan Halkımızı büyüleyici bir gösteriyle hareketlendirdi.

Belediyemizle beraber büyük bir gelişme ve yükseliş dönemine giren ilçemizde ilk defa böyle bir organizasyonun yapılıyor olması İlçe halkımızın Her Hizmetin en iyisine layık olduklarını kanıtlamış oldu. Gerek alt yapılarıyla gerek üst yapıları ve böyle sosyal aktivitelerle artık Akdağmadeni her alanda kendinden söz ettirmeye başladı.

Programın devamında Ünlü Sanatçı Sibel CAN sahne aldı ve Akdağmadeni halkımıza  utulmaz saatler yaşattı.

150.Yıl Kutlamaları ve Toplu Açılış Töreni - Akdağmadeni Belediyesi

150-yil-kutlamalari-ve-toplu-acilis-toreni,