2017 YILI PROJELERİ

AKDAĞMADENİ ŞANLI BAYRAK ANITI PROJESİ 2017 YILINDA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER PARKINDA DALGALANACAK

Şairin İfade ettiği gibi ; Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver. Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Sözünden hareketle Milli ve manevi duygularımızın tamamını içinde barındıran 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisine 40 Metre yüksekliğinde dev Ay Yıldız Bayrağımızı dalgalandırmak için çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır. İçerisinde Akdağmadeni Şehitliği , kısa zaman içerisinde ilçemizin sembol yapılarından birisi durumuna gelen Ahşap Cami ve 200 Bin metre karelik bir alan üzerine kurulan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı olan alanda 40 Metre yüksekliğinde ki Dev Bayrağımız ,son teknoloji olan ışıklandırma sistemleriyle aydınlatılacak olup bağımsızlığımızın simgesi olarak Akdağmadeni halkını selamlayacaktır.


1.jpg   2.jpg


YIKIMI TAMAMLANAN ESKİ TERMİNAL BÖLGESİNE YAPILACAK OLAN BÜYÜK PROJE

Akdağmadeni Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz projelerle, bölgesinde örnek ve model şehir olarak yoluna devam eden ilçemizin çehresi değişmeye devam ediyor. Belediye Başkanımız Suphi Daştan yıkımı tamamlanan eski terminal binası yerine yapılacak olan yeni projenin müjdesini verdi ve projenin detaylarını açıkladı.
Belediye Başkanımız Suphi Daştan kısa süre önce yıkımı tamamlanan eski terminal alanına yapılacak olan ve vatandaşlarımızda büyük merak uyandıran projenin müjdesini verdi. Başkanımız ‘’toplamda 7800 m2 inşaat alanıyla çoğu il belediyelerinin cesaret edemeyeceği bir projeyi ilçemize kazandırmak için çalışmalara başladık.’’ Dedi.
BİRLİKTE BAŞARIYORUZ
Akdağmadeni bizim göz bebeğimiz diyerek sözlerine devam eden Belediye Başkanımız Suphi Daştan şunları söyledi ‘’13 yıldan bugüne kadar ilçemizde neredeyse gerçekleştirmediğimiz proje kalmadı. Tabi bu büyük projeleri gerçekleştirirken değerli vatandaşlarımızın desteğini güçlü bir şekilde hissediyoruz ve takdir edilen çalışmaları birlikte başarıyoruz. Yeni Şehirler arası yolcu terminalinin hizmete başlamasıyla birlikte ilçemizin ortasında kalan ve kapladığı alan itibariyle de büyük olan eski terminal binasının yıkımını tamamladık. Bu Bölgeye yapılacak olan yeni Proje’nin oluşmasında vatandaşlarımızın görüş ve önerilerine de önem verdik. 3600 m2 kapalı alan, 4200 m2 peyzaj alanı , ,alt katın ön cephesinde mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş iş yerleri , ilçemizde yaptığımız üçüncü kapalı otopark olacak olan kapalı minibüs otoparkı , vatandaşlarımızın yorgunluğunu atabileceği modern bir şekilde tasarlanmış kafeterya , çocuk oyun alanları , yeşil alanlar , dinlenme alanlarıyla birlikte tam manasıyla bir çekim merkezi haline gelecek Akdağmadeni’nin vizyonunu ortaya çıkaran bir yapıyı daha ilçemize kazandıracağız’’ ifadelerini kullandı.
GELİŞİM DEVAM EDİYOR
Belediye Başkanımız Suphi Daştan ‘’ Sizlerde takdir edersiniz ki son on üç yılda gerçekleştirilen projelerle Akdağmadeni topyekûn değişmiş, sürekli ve istikrarlı bir şekilde gelişerek de çağdaş bir şehir görünümüne bürünmüştür. 2017 yılının ikinci projesi olan eski terminal bölgesine yapacağımız projeyle vatandaşlarımıza ve ilçemize değer katmaya devam ediyoruz. Kısa süre sonra ihalesi yapılarak yapımına başlanacak olan bu devasa projenin ilçemize vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi101.jpg


215.jpg


103.jpg

2017 YILI PROJELERİ - Akdağmadeni Belediyesi

2017-yili-projeleri,