AKDAGMADENİ MEYDANLARDA

IMG_1011.jpg

Akdağmadeni Belediyesi ve Akdağmadenililer ; 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişimi esnasında ve sonrasında olduğu gibi; girişimin ilk yıl dönümünde de bir arada ve ayakta. Belediyemizin düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında hemşehrilerimiz Belediye Meydanı’nı doldurdu.
Belediyemiz ve vatandaşlarımız 15 Temmuz 2016 darbe girişimine en sert şekilde tepkilerini göstererek meydanları doldurmuştu. 15 Temmuz’un yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda da yine Akdağmadenililer belediye meydanını doldurarak birlik ve beraberliğin en güzel görüntülerini oluşturdular.

IMG_1041.jpg
Belediyemizin düzenlemiş olduğu anma törenine TRT Kur’an-ı Kerim güzel okuma yarışmasında haftanın birincisi olan Hafız Cihan Kodal’ ın Kur’an-ı Kerim tilaveti imamların ilahi ve kaside programları, 15 Temmuz belgesel gösterimi vatandaşlarla buluştu.Ayrıca Akdağmadenili 15 Temmuz Şehidimiz olan Yasin Yılmaz ‘ın abisi Mustafa Yılmaz bir konuşma gerçekleştirdi.Meydanı dolduran demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara Belediyemiz çeşitli ikramlarda bulundu.

IMG_1055.jpg
Belediye Başkanımız Suphi Daştan yapmış olduğu açıklama da ‘’ 15 Temmuz 2016 gecesi, hain darbecilere milletimiz genciyle, yaşlısıyla, erkeğiyle, kadınıyla en güzel cevabı vererek bu hain planı bozmuştur. Akdağmadeni o gece Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın çağrısı üzerine ilk sokağa çıkanlardan olup tepkisini güçlü bir şekilde göstermiştir. Şimdi bu zaferin yıl dönümünde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve aziz şehitlerin manevi huzurunda yeniden meydanlardayız” dedi. Millî birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Belediye Başkanımız Suphi Daştan, ülkemiz için yapılabilecek tüm kötülüklere karşı bu birlikle direnilirse her şeyin üstesinden gelinebileceğini dile getirdi. Sözlerine devam eden Daştan “Allah bizi bir daha böyle bir hadiseyle karşı karşıya bırakmasın bu vesileyle 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz ‘’ dedi.

IMG_1071.jpg

AKDAGMADENİ MEYDANLARDA - Akdağmadeni Belediyesi

akdagmadeni-meydanlarda,