Başkanın Mesajı

IMG_8849.jpg


Bir buçuk asrı aşkın bir geçmişe sahip bu güzel kente hizmet benim için bir büyük bahtiyarlıktır.Bu bahtiyarlığı yaşattığı için Cenab-ı Hakk’ a Hamd ederim.

İnsan eserleriyle yaşar. Takdir edilecektir ki emeğimizin sindiği ve bizzat projelendirdiğimiz yapılar, İlçemizin dört bir tarafında boy göstermektedir. Göz önünde olanlar kadar , göz önünde bulunmayanlarda değerlidir ve vazgeçilmez kıymeti hazidir.

Akdağmadenimiz de bugün içme suyu sorun olmaktan çıkmışsa , bu bizimle gerçekleşmiştir.Kanalizasyon şebekesi ve elektirik hatlarını yer altına almak işlemi için de aynı değerlendirme sözkonusudur.

2004 de görevi devralmamızdan  bu yana neredeyse tüm beklentileri karşıladığımızı gönül rahatlığı içerisinde söyleyebilirim . Ak Parti iktidarının vizyonunu simgeleyen ‘’ Hayaldi gerçek oldu ‘’ sloganı Belediye Başkanı bulunduğum Akdağmadeni Belediyesinin Performansıyla tam anlamıyla örtüşmektedir.

Halkımızın hayallerini neredeyse tamamıyla gerçekleştirdiğimiz apaçık ortadadır.Verdiğimiz her söz zamanından  önce ve hakkıyla yerine getirdiğimiz mutlaka kabul görecektir. Sıcak asfaltın girmediği tek bir mahalle bırakmadığımız gibi planlananın üzerinde yol yapımı ve çevre düzenlemelerine imza attığımız bir vakıadır.

Özellikle , Akdağmadeniminiz modern yüzü hüvviyetine bürünen şehir girişi ile tüm park ve oyun alanlarında ki iyileştirme/  güzelleştirme çalışmalarımızın yanı sıra, Tip park projesi ve yeşil alan uygulamalarımız iftihar vesilemizdir.

Yeni şehirler arasın otobüs terminalimiz ve Kent Meydanında ki benzer uygulamalarımız da hakeza.

Ticaret vew Kültür merkezi ile Aile Yaşam Merkezi binaları hiç kuşkusuz gurur kaynağımızdır. Şimdiden simge özelliği kazanan Saat Kulesini tüm estetik güzelliği iel inşaa etmemizde elbette hayırlı ve gerekli bir girişimdir.

Kapalı Otopark Projesini tamamlamak , Şehir Mezarlığımızı yeniden dizayn etmek , Kapalı Semt Pazarı kurmak Belediye Garajı ve Hizmet Binası kazandırmakla birlikte envantere 30 adet yeni araç dahil etmekde altı çizilecek birer hizmet kalemidir.

Toki’nin 712 Konutla yer alamasında önemli katkılarımızın bulunduğunu bir kez daha hatırlamakta fayda görüyorum.

Ve tabi ki tarihi ve doğal güzellikleyle hayranlık uyandıran, Kültürel zenginlikler bakımından öne çıkan güzel ilçemizi yerli ve yabancı turizme açmak istikamette yeni prjeler geliştirmek peşinde koşacağız. Restorasyon çalışmalarımız devam  edecek. Dahası, Termal Tesisler kuracak, Tekke Mesire Alanı Projesini hayata geçireceğiz.

Kültür, Sanat, Eğitim , Spor ; velhasıl hertürlü sosyal aktivitenin hem bizatihi organizatörü olacağız, hemde bu kapsamda değerlendirilen tüm organizasyonlara aktif destek sağlayacağız.

Son sözümüz şöyle olsun ;

Değişimde ve gelişimde öncü bir belediye olarak , İç Anadolu  Bölgesinin Yükselen Değeri ilçemizde, halkımızla el ele gönül gönüle kalkınma hamlemizi sürekli kılacağız ve ‘’ Marka Kent’’ hedefimize daha bir yaklaşacağız.
 

Herşey Akdağmadeni İçin..

Başkanın Mesajı - Akdağmadeni Belediyesi

baskanin-mesaji,