Sosyal ve Kültürel Faaliyetler

RAMAZAN AYI AKTİVİTELERİ

Sosyal Belediyecilik anlayışı ve önce halkımız mantığıyla yaptığımız çalışmaları ve projeleri hayata geçirirken, halkımızın refah seviyesini arttıracak faliyetlere de hız veren bir Belediye olarak belirli zamanlarda halkımıza çeşitli organizasyonlarla da hizmet etmekteyiz. Ramazan aylarında yapmış olduğumuz iftar sonrası programlarla halkımıza Ramazan ayının manevi ortamının keyfini çıkaracak güzel programlar düzenlenmektedir.

Hem alt yapılarıyla hem üst yapılarıyla gerek sosyal faaliyetleriyle  komple bir çalışma sergileyerek Akdağmadeni’mizi daha yaşanılabilir bir ilçe  haline getirme çabasındayız.

150.YIL KUTLAMALARI VE TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

Köklü bir tarihe sahip olan ilçemiz tarihin her döneminde önemli yerlere misyonlara sahip olmuştur. Akdağmadeni tarihiyle , doğal güzellikleriyle  insanlarıyla İç Anadolu’nun Yükselen Yıldızı olmaya devam ediyor. Belediye Olarak 1862 yılında kurulan ilçemiz 150.Yılınıda görkemli bir şekilde kutladı. Belediyemizin düzenlemiş olduğu büyük organizsyonla ilçemiz halkı unutulmaz anlar yaşadı. Belediye Başkanımız Sayın Suphi DAŞTAN her zaman için Akdağmadeni halkı her şeyin en iyisine layıktır mantığıyla yapmış olduğu projelere bir yenisini daha ekleyerek belediyemizin 150. Yılını ve toplu açılış töreninin çeşitli organizasyonlarla kutladı.

Onbinlerce kişinin katıldığı çevre il ve ilçelerden katılımında yoğun olduğu bu doyumsuz şölene Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir BOZDAĞ, Yozgat Valisi, Sayın Yozgat Millet Vekiller il ve ilçe temsilcileri katıldı.

BİLGİLENDİRME KONFERANSLARI

Aile Yaşam Merkezinde Belli Aralıklarla düzenlenen konferanslar ve bilgilendirme Toplantıları İlçemiz Bayanlarını her alanda bilgilendirerek daha sağlıklı daha bilgili bireylerin yetişmesinde önemli rol oynamaktadır. Sosyal Belediyecilik anlayışını benimseyen Belediyemiz sık sık sağlık ve yaşam üzerine uzman kişileri halkımızın huzuruna çıkararak vatandaşlarımızı her konuda bilgilendirmektedir.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler - Akdağmadeni Belediyesi

sosyal-ve-kulturel-faaliyetler,